Od niepamiętnych czasów ludzie stosują diety odchudzające. Ludzie są napędzani, aby osiągnąć idealne ciało i mogą zmienić swoje nawyki żywieniowe w ciągu kilku godzin. Ale diety nie muszą dotyczyć zmiany ciała. Mogą być również stosowane do leczenia różnych chorób i oczyszczania organizmu. W tym celu stosuje się między innymi dietę ketogeniczną. Dieta ta powoduje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz poprawę funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Może również zapobiegać zawałom serca i udarom mózgu, a także leczyć nadciśnienie i cukrzycę.

Dieta ketogeniczna ogranicza węglowodany i zastępuje je tłuszczami. Tłuszcze powinny stanowić od 70% do 80% całodobowego zapotrzebowania na energię, białko od 15% do 25%, a węglowodany tylko 5%. Dieta ta ma za zadanie "przestawić" organizm na pobieranie energii z tłuszczów, dzięki czemu schudniemy. W ten sposób doprowadzimy do ketozy.

Co to jest ketoza?

Ketoza odnosi się do procesu redukcji tłuszczów. Stężenie ciał ketonowych w ketozie we krwi jest znacznie wyższe niż w przypadku glukozy. Nasze ciała wykorzystują energię z tłuszczów i tkanek tłuszczowych, które spożywamy w posiłkach. Odżywianie wewnętrzne, na które składają się tłuszcze znajdujące się w tkankach tłuszczowych, pomaga zmniejszyć głód. Stan ketozy może zostać zatrzymany poprzez spożywanie większej ilości węglowodanów. Na przykład, kromka chleba na kolację może mieć negatywny wpływ na dietę.

Co można jeść na diecie ketogenicznej?

Wszelkiego rodzaju tłuste mięso jest głównym składnikiem diety ketogenicznej. Jednak powinno być ono przygotowane tylko z najlepszych tłuszczów. Tłuszcze można uzyskać z mięsa, oleju kokosowego i oliwy z oliwek, a także poprzez orzechy, ryby, sery i owoce morza. Dopuszczalne jest również jedzenie jajek i warzyw takich jak awokado, brukselka czy brokuły. Nie zaleca się jedzenia warzyw i owoców, które mają wysoką zawartość cukru i węglowodanów. Nieco trudniej jest wegetarianom przejść na dietę keto, ale jest to możliwe. Mogą oni oprzeć swoją dietę na oleju kokosowym, olejach lnianych, oleju z awokado czy innych rodzajach serów i masła.

Co ze słodyczami?

O ile nie znajdziesz akceptowalnego zamiennika, powinieneś wstrzymać się od słodyczy podczas stosowania diety ketogenicznej. Posiadamy ten produkt w naszym sklepie, więc nie musisz daleko szukać. Produkt ten ma prosty, ale doskonały skład. Cała tabliczka zawiera 0,8 grama cukru, który pochodzi naturalnie z kakao. Ketolada to ciemna czekolada bez dodatku cukru. Zawiera tylko dwa składniki:

  • Kakao (masło kakaowe i masa kakaowa) w ilości 60%
  • Erytrytol w ilości 40%

Jego kakaowy smak i pyszna słodycz sprawiają, że jest to świetny wybór na słodkie zachcianki. Ketolada gorzkie kakao bez dodatku cukru przeznaczona jest dla osób, które stosują dietę keto. Oznacza to, że unikają one cukru i innych zbędnych dodatków w żywności, takich jak konserwanty, aromaty, barwniki, emulgatory, aromaty i barwniki. Nadaje się również dla diabetyków.

Czekoladą można się cieszyć na wiele sposobów!

Ketolada jest pyszna jako przekąska, lub jako pyszny dodatek do deserów keto. Ma niską zawartość cukru, więc możemy po nią sięgać zawsze, gdy poczujemy głód. Nawet jeśli nie stosujesz diety keto, czekolada jest świetną opcją na przekąskę. Można ją dodać do keto babeczek, lub użyć jako polewy do keto wypieków. Można również zetrzeć ją na wierzchu keto ciasteczek. Coraz ważniejsze jest, aby jeść świadomie i być fit. Ten produkt jest zdrową opcją dla słodkich słodyczy i tajną bronią przeciwko nagłym zachciankom na cukier, zwłaszcza wieczorem.

Bądźcie uważni!

Jak każda inna dieta, dieta ketogeniczna ma swoje zalety i wady. Jest również bardzo wymagająca, dlatego ważne jest, aby przestrzegać jej zasad. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety ocenić swój stan zdrowia. Można to zrobić za pomocą badań lub lekarza. Przy wyborze planu dietetycznego zalecana jest również pomoc wykwalifikowanego dietetyka. Wiadomo, że żadna dieta nie powinna być traktowana jako kara. Jednak zmiana diety nie oznacza, że musisz przestać cieszyć się tym, co kochasz. Czekolada Ketolada jest wielkim sprzymierzeńcem zarówno dla tych, którzy starają się odżywiać ketogenicznie, jak i tych, którzy wybierają dietę ketogeniczną.