Orzechy brazylijskie pochodzą z Ameryki Południowej. Można je znaleźć w wielu mieszankach orzechów i są bardzo popularne ze względu na ich łagodny, lekko słodki i przypominający migdały smak. Są doskonałym źródłem energii, więc nie dziwi fakt, że są tak popularne. Dwa orzechy brazylijskie to wszystko, co jest potrzebne, aby spełnić dzienne zapotrzebowanie na ważne pierwiastki śladowe i minerały.

Orzechy brazylijskie mają właściwości prozdrowotne

Orzechy brazylijskie dostarczają do organizmu selen. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania tarczycy. Może również pomóc w detoksykacji i odbudowie komórek. Zbyt duża ilość selenu może spowodować zatrucie selenem i inne problemy zdrowotne. Dwa orzechy brazylijskie wystarczą, aby spełnić dzienne zapotrzebowanie na selen. Orzechy brazylijskie zawierają selen, a także pierwiastki śladowe i minerały takie jak wapń, magnez i fosfor. Te minerały są ważne dla zdrowia kości i mięśni. Cynk jest dobry dla wzrostu włosów.

Orzechy brazylijskie - cenne źródło białka

Orzechy brazylijskie mają również dużo białka roślinnego. Mogą być świetnym dodatkiem do diety wegańskiej lub wegetariańskiej. Orzechy brazylijskie mogą być stałym elementem zdrowej, zbilansowanej diety, mimo że zawierają aż 70% tłuszczu i są wysokokaloryczne. Orzechy brazylijskie zawierają mieszankę tłuszczów jednonienasyconych i wielonienasyconych. Nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do przetrwania i rozwoju organizmu. Poprawiają układ sercowo-naczyniowy i obniżają poziom cholesterolu całkowitego. Jest to coś, co należy pamiętać, gdy spożywa się orzechy brazylijskie .

Orzechy brazylijskie - czy są dobre dla serca?

Orzechy brazylijskie uwielbiają wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Mają one pozytywny wpływ na poziom cholesterolu i choroby serca. Obniżają również ryzyko zawału serca dzięki zawartemu w nich błonnikowi. Badania wykazały, że osoby, które regularnie jedzą orzechy są mniej narażone na choroby serca.

Orzechy brazylijskie mają właściwości przeciwzapalne

Już jeden orzech brazylijski dziennie może znacząco zmniejszyć stan zapalny u osób z chorobami przewlekłymi. Orzechy brazylijskie są znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Wynika to z zawartych w nich przeciwutleniaczy.

Orzechy brazylijskie - czy mogą spleśnieć?

W zależności od tego jak orzechy zostały wyłuskane mogą być podatne na pleśń i związane z nią toksyny takie jak aflatoksyny. Aflatoksyny mogą powodować raka. Dlatego orzechy są badane przy użyciu specjalnych lamp UV, aby wykryć grzyby. Jest mało prawdopodobne, że hurtownia orzechów sprzeda orzechy zainfekowane przez grzyba .

Jak przechowywać orzechy brazylijskie

Aflatoksyna może być również spowodowana niewłaściwym przechowywaniem orzechów w domu. Dlatego orzechy brazylijskie muszą być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu i powinny być spożywane jak najszybciej. Nie należy jeść orzechów, które mają gorzki, nieświeży lub zjełczały smak lub są przebarwione.

Czy orzechy brazylijskie mogą uczulać

Większość osób z alergią na orzechy ma niewielkie lub rzadkie reakcje alergiczne na orzechy brazylijskie. Orzechy brazylijskie zawierają białko, które jest bardzo podobne do pyłku.

Orzechy brazylijskie - Zalecana ilość do spożycia

Orzechy brazylijskie są bogate w właściwości prozdrowotne, ale nie powinny być spożywane w dużych ilościach. Ogranicz swoje spożycie do maksymalnie jednego lub dwóch dziennie. Nie wpadaj w panikę, jeśli spożyjesz więcej niż zalecane dzienne spożycie. W większości przypadków organizm będzie w stanie wyeliminować nadmiar selenu. Orzechy brazylijskie są stosunkowo wysokokaloryczne, więc wystarczy zjeść tylko kilka dziennie. Orzechy bra zylijskie z pewnością przyniosą korzyści Twojemu organizmowi, jeśli będziesz przestrzegać tego ograniczenia.