Wiele osób słyszy, że kwasy tłuszczowe są  dobre dla naszego zdrowia. Każda osoba potrafi wskazać miejsce występowania kwasów omega, ale tylko jedna potrafi powiedzieć, czym one są. Czy warto się nimi zainteresować? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wrócić do początku i nieco głębiej zagłębić się w temat.

Z perspektywy fizjologicznej, tłuszcz dietetyczny jest podstawowym źródłem energii, która jest niezbędna do rozwoju i utrzymania normalnych funkcji organizmu. "Tłuszcze dietetyczne" odnoszą się do wszystkich lipidów występujących w tkankach zwierzęcych i roślinnych, które mogą być spożywane jako pokarm. Tłuszcze naturalne składają się głównie z cząsteczki glicerolu i trzech cząsteczek kwasów tłuszczowych. Ponieważ decydują one o właściwościach tłuszczu (tj. o jego cechach fizykochemicznych, a także o roli fizjologicznej), to właśnie na cząsteczki kwasów tłuszczowych należy zwrócić uwagę.

Jak możemy podzielić kwasy tłuszczowe?

Kwasy tłuszczowe możemy podzielić na podstawie ich budowy (liczby wiązań podwójnych w cząsteczkach tłuszczu). Kwasy jednonienasycone można określić jako cząsteczkę, która posiada tylko jedno wiązanie podwójne. Jeśli istnieje wiele wiązań podwójnych, wtedy można zdefiniować wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Nasycone kwasy tłuszczowe są wytwarzane w organizmie, więc nie ma konieczności dostarczania ich z pożywieniem. Ogólną zasadą jest zastępowanie tłuszczów nasyconych w diecie tłuszczami nienasyconymi. Pomaga to utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Z tych informacji jasno wynika, że suplementacja nienasyconymi kwasami tłuszczowymi jest najlepszym rozwiązaniem.

Co to jest Pharmovit?

Wiele czynników wpływa na zapotrzebowanie organizmu na spalanie tłuszczu. Zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz zależy od wielu czynników, w tym płci, wieku, typu, poziomu aktywności i stanu fizjologicznego. Suplementy Pharmovit są warte ryzyka, niezależnie od tego, czego potrzebuje nasz organizm. Pharmovit(r), w najnowszej linii produktów Clean Label, posiada idealne produkty do tego celu. Suplementy te mają wysoką zawartość olejów wielonienasyconych i jednonienasyconych (Omega-6 i Omega-9), więc łatwo zauważyć, dlaczego oleje Pharmovit'u należą do najlepszych na rynku. Produkty te są bezglutenowe, niemodyfikowane genetycznie i nie zawierają laktozy sojowej. Występują również w kapsułkach softgel, które są bardzo przyjemne w użyciu. Kapsułki mają okrągły kształt, są łatwe do połknięcia, a płyn znajdujący się w środku jest szybko wchłaniany przez organizm.