Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym zwracamy uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Chcemy, aby nasi bliscy uśmiechali się i byli szczęśliwi. To także czas, kiedy wiele diet odchodzi w zapomnienie, a świątecznych deserów i słodyczy jest nieskończona ilość. Łatwo zauważyć, że nadmierne podjadanie i zła dieta mogą mieć wyniszczające konsekwencje. Aby dowiedzieć się jak zastąpić cukier w świątecznych wypiekach przeczytaj ten artykuł.

Czym można zastąpić cukier?

Świąteczne ciasta bez cukru byłyby jak zupa pomidorowa bez pomidorów. W piernikach, ciasteczkach i ciastach chodzi o to, by były słodkie i przypadły do gustu każdemu łasuchowi. Jak usunąć cukier z przepisu, ale nie wyeliminować słodyczy? Jest to bardzo proste. Pozbądźmy się białego cukru i zastąpmy go innymi substancjami słodzącymi. Ksylitol jest doskonałym zamiennikiem cukru. Jest on również pozyskiwany z brzozy i erytrolu. Cukier kokosowy to kolejna dobra alternatywa. orzechy można zastąpić białym cukrem, jeśli nie lubisz słodkich wypieków. Naturalnie występujący cukier osłodzi Twoje produkty. Vitline oferuje wiele produktów, które mogą być używane do zastąpienia słodkich słodzików i tworzenia zdrowszych produktów.

Zdrowe przepisy na święta

Biały cukier nie zawsze jest dobrym zamiennikiem. Nie oznacza to jednak, że wypieki będą smakować nijako. Wiele osób nie zauważa różnic w wypiekach bez cukru, gdy próbują ciast, które zawierają któryś z zamienników cukru. Białych przepisów bez cukru nie należy się bać.

Zdrowe ciasta bez cukru - idealne na świąteczne stoły

Czy istnieją zdrowe przepisy kulinarne? Oto kilka przykładów:

  • Ciasto z czerwonej fasoli Czy ciasto z fasoli jest pyszne? Ze wszech miar jest. Czerwona fasola powinna być opłukana i zmielona. Dodatek orzechów i migdałów, a także skórki pomarańczowej zachwyci Twoich bliskich. Nikt nie będzie wiedział, że ciasto powstało z tego magicznego produktu.
  • Tarta z budyniu jagodowego

    Choć tarta nie jest tradycyjnym świątecznym wypiekiem dobre nowe smaki spodobają się rodzinie, która nawet nie wiedząc będzie mogła dostarczyć niezbędnych składników do swojego organizmu

Dlaczego świąteczne potrawy powinny być zdrowe?

Dbałość o zdrowie to podstawa w obecnych czasach wielu chorób. Bardzo ważne są również tradycje i świętowanie przy wspólnym, pięknie zastawionym stole. Jak zadbać o swoje ciało, a jednocześnie cieszyć się wszystkimi dostępnymi słodyczami? Możesz zastąpić stare przepisy zdrowszymi .